Yorumlar
Eğlendirerek öğreten bir sistem. Keşke her çocuk da bizim cocuklarımız gibi şanslı olsaydı.
Gaye YILMAZ, Pars'ın Annesi, 4 yaş
Bilgiye nasıl ulaşacaklarını ve aktaracaklarını öğretmeyi hedefleyen sistemi beğeniyorum. Eve gönderdiğiniz flash diskteki videoları Yaman ile keyifle izliyoruz. İlk videolarını arada açıp izliyorum ve ne kadar geliştiğini görüyorum. Bu programı yaratıcı buluyorum.
Seda GÜNEL, Yaman'ın Annesi, 3 yaş
Çocuklar için eğlenceli bir öğrenme şekli olduğunu ve öğrendiklerini de uzun süre unutmayacakları uygulamalarla desteklendiğini düşünüyorum. Aileler de çocuklarının neler öğrendiğini video çekimleri ile eğlenerek takip edebiliyor.
Özlem ÖZ, Mercan'ın Annesi, 3 yaş
Gelişimini destekleyen, yeteneğini ön plana çıkaran, kendini ifade etmesini ve yaratıcılığını geliştiren bir program.
Yasemin DOĞAN, Arkin Aronhan'ın Annesi, 4 yaş
Çocukları hayata iyi hazırlayan ve çocuğun eksik olan veya zayıf olan bir özelliğini güçlendiren ve kazandıran bir program.
Semra DENGİZ, Güneş'in Annesi, 4 yaş
Özenle hazırlanmış, çocukları sıkmadan, onların dikkat sürelerine göre temel bilgileri sunan ve sunarken çocuklardan cevap alan bir program. Kendini ifade etmek ve güvenin sembolü olduğunu düşünüyorum.
Nevin AKKAYA, Kaan'ın Annesi, 3 yaş
Çocuklarımızı hayata baskı altına almadan hazırlayan bir program olduğunu düşünüyorum. Eğlenerek farkında olmadan bir sürü şey öğrendiler.
Burcu KALE, Sarp ve Bora'nın Annesi, 4 yaş
İletişim, yaratıcılık, işbirliği becerilerini geliştirdiğini düşünüyorum. Zihinsel gelişimine çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum.
Özlem DURMUŞOĞLU, Emir Dağhan'ın Annesi, 4 yaş
Farklı ve interaktif bir program olması sayesinde, çocukların pek çok duyusuna hitap ettiğini, ilgi çekici ve katılımcı bir uygulama olması sayesinde çocukların motivasyonunu etkilediğini düşünüyorum.
Buket ÇİTÇİ, Agah Ömer'in Annesi, 5 yaş
Bu kadar küçük yaşta, kendilerine göre büyük denilebilecek konularda bilgi sahibi olmaları ve bunu yaparken oyun/hikayelerle sağlanması oldukça ilgi çekici ve takdir edilmesi gereken bir sistem.
Nevruz KARAKAYA, Demirhan'ın Annesi, 4 yaş
Klasik eğitime inat eğlenceli bir program.Gerçekten çocuklar oyun oynarken öğreniyorlar ve bu özellik onların sıkılmalarını engelliyor. Dikkatlerinin akıllı tahta sayesinde daha rahat çekildiğini düşünüyorum.Daha verimli ve akılda daha kalıcı bir eğitim programı olduğunu düşünüyorum.
Meltem ASLANTÜRK, Tılsım'ın Annesi, 3 yaş
Bu günün modern dünyasına donanımlı küçük bir bireyin sahip olması gerekli alt yapıyı kazandırma konsunda gerçekleştirilmiş en başarılı programlardan birisi. Belki de benim bildiğimin en iyisi.
Vildan TORUN, Arin'in Annesi, 3 yaş
Çocuklar için çok yararlı ve eğlenceli bir program olduğunu düşünüyorum. Oğlum FasTracKids günleri okula daha mutlu gidiyor.
İlke KURT, Hakan'ın Annesi, 4 yaş
Çocukların yetenekli oldukları alanları erken farkederek doğru yönlerdirmeler ile bu alanlarda daha fazla gelişim sağlanması, eksik alanlarını geliştirilmesi konusunda teşvik edici bir eğitim sistemi. Öğrenmeyi hayat felsefesi olarak işleyen daha doğrusu yaşayarak öğreten bir sistem.
Aydan BURKAY, Ezgi ve Beste'nin Annesi, 4 yaş
Çocuklarımızın hayata hazırlanmasında geleneksel eğitim ve öğretim öncesi daha interaktif, katılımcı bakış açısı ve eğlenerek öğrenmei destekleyen bir program olduğunu düşünmekteyim
Yonca GÖKTAN, Ada'nın Annesi, 4 yaş
En kıymetli varlıklarımızın sonsuz hayal güçlerini kullanarak edindikleri farklı bilgi ve birikimleri hafızalarında unutulmaz bir yer eden, grup dayanışmasını ve özgüvenlerini arttıran son derece yaratıcı, eğlendirerek öğreten başarılı alt yapı programı olarak görüyorum.
Duygu AKÜLKE, Melisa'nın Annesi, 5 yaş
FasTracKids programı ile çocuğumun zihinsel gelişiminin hızla ilerlediğini, kendini daha iyi ifade ettiğini, bunların kaydedilen videolarla daha da pekiştiğini, videoları çocuğumla birlikte izlemenin hem duygusal hem de bilişsel olarak öğrenme fırsatı verdiğini düşünüyorum.
Hafize GÖL, Emir'in Annesi, 5 yaş
Okulumuzun ilk haftalarında Burak'ın okula gitmek istemediği günler oldu. Evde bugün ne günü gibi sorular sorardı. Şunu farkettim; FasTracKids dersinin olduğu gün okula gitmek istiyor. Hatta hasta olduğunda bile Perşembe gününe iyileşeceğim dediğini duydum. Bu yüzden programın çok eğlenceli ve zevkli bir eğitim programı olduğunu düşünüyorum.
Nezahat BOZKURT, Burak'ın Annesi, 4 yaş
Çok faydalı olduğunu, gelişimi çok hızlandırdığını düşünüyoruz. Program yaratıcı ve sürprizlerle dolu. Evrendeki ve günlük hayattaki en temel kavramlara ilişkin program ona kocaman beyaz bir sayfa açıyor. Ve o gözleri ve algılama kapasitesi dahilinde gün be gün o sayfayı koşullandırmaların dışında dolduruyor.
Ayşen DOĞAN, Likya'nın Annesi, 3 yaş
Çok çok farklı bir öğretme yöntemi. Çocuğun tüm duyularıyla öğrenmesini sağlayan, öğretirken eğlendiren, sıkmayan, ürkütmeyen, hatta çocuğa öğrettiğini bile farkettirmeyen bir yöntem. Ve bütün bunlar olurken inceden inceye öz güvenini yükselten değişik bir metod. Çocuğu geleceğe hazırlayabilecek çok doğru ve profesyonel bir yaklaşım.
Asiye MAZICI, Ege'nin Annesi, 4 yaş
Bu programa çok inanıyorum ve çocuklar için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bence günümüzün en önemli sorunu yeni neslin çok fazla sorgulayan, düşünen, yorum yapan bir nesil olmayışı. Ve bu programda en çok çocukları düşünmeye, üretmeye, sorgulamaya, empati kurmaya yönlendirmesini ve tüm bunları öğretmesini seviyorum.
Arzu ÇORBACI, Alya'nın Annesi, 5 yaş
Çocukların bilgi dağarcığını arttıran, bunu yaparken farkettirmeyen, çok eğlendiren, meraklandıran bir program. Keşke benim olsa… :)
Eda TANYERİ, Rüzgar'ın Annesi, 4 yaş
Arkadaşlarının karşısında bile olsa sunum yapmaları onların topluluk önünde kendilerini daha rahat, utanıp çekinmeden ifade etmelerini sağlıyor.Özgüvenleri gelişiyor bence.
Meltem ASLANTÜRK, Tılsım'ın Annesi, 3 yaş
Düşünme, düşündüğünü ifade etme, algılama, soru sorma, bağlantılar kurma, iyi davranışlar edinme.
Ayşen DOĞAN, Likya'nın Annesi, 3 yaş
Çok çekingen, utangaç olan Ezgi'nin kendine olan güveni, başarma sevincini gösterme şekli gün geçtikçe olumlu yönde artmakta. Cümle kurma şekli ve kelime dağarcığı gelişti.
Aydan BURKAY, Ezgi ve Beste'nin Annesi, 4 yaş
İlerleme raporunda verildiği gibi, gönüllü katılım, iş birliği ayrıca evde bize verdiği tepkilerde sesini kullanma konularında gelişiminin daha önde olduğunu gözlemlemekteyim.
Yonca GÖKTAN, Ada'nın Annesi, 4 yaş
Ege birçok yönden olumlu değişiklikler gösteriyor. Ama bana göre en önemlisi kendini çok daha iyi ifade edebiliyor artık. Kendini ifade ederken de çok doğru ve yerinde cümleler kuruyor. Daha uyumlu ve iletişimi daha kuvvetli. Ve FasTracKids'in Ege'deki araştırma ve merak duygusunu uyandırdığını düşünüyorum.
Asiye MAZICI, Ege'nin Annesi, 4 yaş
Kalabalığa karşı hitabet gücünün geliştiğini, utanma duygusunu bastırmaya başladığını düşünüyorum.
İlke KURT, Hakan'ın Annesi, 4 yaş
Dikkatini,konuştuğumuz konuya yada nesneye odaklayıp onunla ilgili özellikleri anlatmaya çalışıyor. Mesela geometrik şekil gördüğü zaman ''Anne bak bu bir üçgen gibi''
Rukiye KARABAĞLI, Ali'nin Annesi, 3 yaş
Kelime ve bilgi dağarcığında farkedilir bir gelişme oldu. Sunum ve yorumlama yeteneği gelişti.
Ayla ÖZGÜN, Elif'in Annesi, 5 yaş
Girişimcilği, özgüveni, sürekli soru sorup cevap aramak ve konuşkanlık. Bülbül oldu.
Görkem EREN, Ecrin Naz'ın Annesi, 4 yaş
Deney yapma isteği, araştırma, mantık yürütme. Parçadan bütüne doğru düşünebilme, neden sonuç çıkarma.
Melike BACAK, Asu Alya'nın Annesi, 5 yaş
İletişim; konuşmaya, anlatmaya daha hevesli ve daha güvenli. Akıllı Tahtayı çok sevmiş birkaç kez TV ekranına sürükleyerek okulda yaptığı sunumu anlattı.
Seda GÜNEL, Yaman'ın Annesi, 3 yaş
Cümle kurması, insanlarla iletişimi, insanlara yardım etme düşüncesi ve hiç çekinmeden dans, oyun oynama gibi hareketleri yabancı insanların yanında dahi yapma özelliği aklıma ilk gelenlerdir.
Hilal TIRAŞLAR, Nehir Ecrin'in Annesi, 3 yaş
Özgüveninin yapılan canlandırmalar ve sunumlar sayesinde fevkalade geliştiğini düşünüyorum. Yaratıcılıkta da sınır tanımıyor.
Eda TANYERİ, Rüzgar'ın Annesi, 4 yaş
Bu program, öncelikle Emir'in kelime haznesini genişletti. Kendini ifade etme konusunda eskisine oranla daha başarılı olduğunu ve bundan kendisinin de keyif aldığını görüyorum.
Burcu ŞANLI, Emir'in Annesi, 4 yaş
Kelime haznesi, farklı konularda ilişkilendirmeler yapılabilmesi. Bilgi haznesi ve yorum yeteneği.
Nevruz KARAKAYA, Demirhan'ın Annesi, 4 yaş
Melisa'nın bu programdan sonra ilgi alanlarının değiştiğini, olaylara bakış açısının genişlediğini ve arkadaşları ile grup çalışmasında ilerlediğini düşünüyorum.
Duygu AKÜLKE, Melisa'nın Annesi, 5 yaş
Programın Bora'nın sosyal anlamda çok daha aktif olmasını sağladığını düşünüyorum. Daha girişken, konuşkan ve fikrini söyleyen bir çocuk oldu. Hemde 2 ay gibi kısa bir sürede.
Burcu KALE, Sarp ve Bora'nın Annesi, 4 yaş
Özellikle geri dönüşüm sembolu olan her nesne dikkatini çekmeye başladı, fikrini söylüyor. Anlatımda neden sorusuna karşılık çünkü ile başlayan cümlelerle bilgi veriyor.
Nevin AKKAYA, Kaan'ın Annesi, 3 yaş
Merak ettiklerini sorarak cevap araması, grup çalışmasını kavrayarak, düşüncelerini doğru ifade etmesi.
Nilüfer AZERİ ÇOKGEZ, Kuzey Tuğra'nın Annesi, 5 yaş
Etrafa daha bilinçli bakıyor. Daha çok soru soruyor. Farkındalığı daha da çok arttı. Ayrıca topluma uyum sağlamada (toplum içinde konuşma, sorulan sorulara cevap verme) oldukça fazla ilerleme kaydettiğini düşünüyorum.
Arzu ÇORBACI, Alya'nın Annesi, 5 yaş
Birşeye odaklanması süre olarak uzadı. Kendini ifade etmesi ve odaklanarak dinlemesi arttı.
Yasemin DOĞAN, Arkin Aronhan'ın Annesi, 4 yaş
Kendisini çekinmeden ifade edebiliyor.Hatta konu ile ilgili bir soru sorulduğunda, cevabının alakalı veya alakasız olması onun için önemli olmuyor. Onun için önemli olan katılımı sonuna kadar sağlayıp, çekinmeden ''Yanlış mı acaba?'' kaygısı gütmeden duygu ve düşüncelerini ÖZGÜRCE ifade edebilmesi. Buda benim gözlemlediğim en belirgin değişim.
Hafize GÖL, Emir'in Annesi, 5 yaş
Sorular soruyor ve bunları kendisi yorumluyor. Hiç ummadığımız konular hakkında yorumlar yapıp beklemediğimiz cevaplar veriyor. En önemlisi de bizim neler düşündüğümüzü soruyor.
Ayla ÖZGÜN, Elif'in Annesi, 5 yaş
Konuşmaya ve anlatmaya daha açık bir çocuk oldu.
Meral DEMİREZEN, Lina'nın Annesi, 5 yaş
Burak 3 yaş döneminde az konuşan hatta hiç konuşmayan bir çocuktu. Duygularını ifade etmezdi. Halen okulda ve dışarıda sorun yaşasa da evde bana karşı duygularını ifade edebilmekte ve konuşmasında çok ilerleme kaydetti.
Nezahat BOZKURT, Burak'ın Annesi, 4 yaş
"Ne? Neden? Niçin?" sorularını daha fazla sormaya başladı. İfade yeteneği geliştiğinden ve isteklerini daha iyi dile getirdiğinden iletişimimiz kuvvetlendi. Hayal gücü ve yaratıcılığı gelişti.
Duygu AYGÜN GEMİCİ, Görkem'in Annesi, 4 yaş
Melisa'nın ebeveynlerinden talepleri değişti, kendi gelişimine katkıda bulunacak farklı materyallere ilgi duymaya başladı. İkili ilişkimizde onun için olumsuz olan şeylerin sebeplerini sorgulamaya başladı. Bunda da empati yeteneğinin gelişmesinin etkili olduğunu düşünüyorum.
Duygu AKÜLKE, Melisa'nın Annesi, 5 yaş
Öğreten tarafken öğrenen taraf olduk. Rüzgar bize öğrendiklerini anlatırken hem çok şaşırıyoruz hem çok mutlu oluyoruz. Rüzgar da kendisini çok iyi hisediyor. Ailecek olumlu ve sevgi dolu hissediyoruz. Emekleriniz için teşekkür ederiz.
Eda TANYERİ, Rüzgar'ın Annesi, 4 yaş
Kendisini her yönüyle daha çok göstermeye çalışıyor.
Yasemin DOĞAN, Arkin Aronhan'ın Annesi, 4 yaş
Ona kurduğum cümleleri daha dikkatli dinliyor. Ben onu, o beni daha iyi anlıyoruz artık. Kendisindeki iyi yönlerin farkına varıp bunları bana göstermeye çalışıyor. Aslında Ege bambaşka bir çocuk oldu diyebilirim. Birçok yönden farklılık gösterdiğini çok rahat söyleyebilirim. Profesyonel bir sistemin içinde olduğunu çok net görebiliyorum.
Asiye MAZICI, Ege'nin Annesi, 4 yaş
Konuşabiliyoruz, değişik roller alarak oyun oynaya biliyoruz, birlikte resim yapabiliyoruz, isteklerini, düşücelerini ifade edebiliyor. Hikayeleri değiştirerek anlatıyor. Ve çok hoşuna gidiyor ''Bu da benim masalım der gibi''.
Sema VARDAR, Emine Elif'in Annesi, 4 yaş
Gökyüzüne baktığında, yıldızlar, güneş ve ay hakkına sohbet ediyoruz. Astronot hikaye kitabı aldık ve dikkatli şekilde dinliyor. Market alışverişinde aldığımız malzemeleri inceliyor, işaret arıyor. Öğretmen oluyor ben ise öğrenci ve bana telefon ne işe yarar diye soruyor. Aldığı cevaba ''Hımmm ilginç cevap.'' diyor.
Nevin AKKAYA, Kaan'ın Annesi, 3 yaş
Hiç beklemediğimiz bir zamanda; FasTracKids dersinde öğrendiklerini bizimle paylaşması. Eski konuları hatırlayıp bağlantı kurması ve anlatırken kendinden çok emin konuşması dikkatimizi çekiyor.
Özlem ALPASLAN, Deniz'in Annesi, 4 yaş
"Anne neden? Niye baba?" soruları arttı. Daha çok sohbet eder ve bilimsel konularda soru- cevap yapar olduk. Daha çok resimli kitaplara bakıyoruz, okuyoruz ve FasTrack Tots'ta öğrendiklerimizi tekrarlıyoruz. Çok keyifli zaman geçiriyoruz.
Özlem ÖZ, Mercan'ın Annesi, 3 yaş
Ev ortamı ve okul ortamı dışında sıkılgan ve çekingen bir çocuktu. Şimdi gittiğimiz yerlerde kendini daha rahat ifade ediyor, insanlarla daha rahat iletişim kuruyor. Derslerde işlenilen konuları evde bizimle paylaşması bizi heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor.
Meltem ASLANTÜRK, Tılsım'ın Annesi, 3 yaş
Okulda yaptıklarını bize anlatmak istememesine rağmen FasTracKids dersinde yaptıklarını ve öğrendiklerini büyük bir heyecanla bize anlatıyor ve paylaşıyor. Bna bağlı olarak bizimle daha çok şey paylaşmaya başladığına inanıyoruz.
Birgül ÖZTÜRK, Aral'ın Annesi, 5 yaş
Emir, isteklerini ifade ederken daha net ve anlaşılır cümleler kuruyor. Günlük hayatımızda ifadelerinin netleşmesi aile iletişimimizi olumlu etkiledi. FasTracKids programında derslerde yaşadığı deneyimleri ve dahil olduğu dramatizasyonları akşamları evde bizlere sergileyip keyifli dakikalar yaşatıyor.
Burcu ŞANLI, Emir'in Annesi, 4 yaş
Küçük gözlerle baktığı büyük dünyasında, kızımızın daha sorgulayıcı daha mantıklı sorular sorduğuna şahit oluyoruz.
Görkem EREN, Ecrin Naz'ın Annesi, 4 yaş
Oyun biçimimiz bile değişti. Daha araştırmacı, deneye dayalı ve kirlenerek, yaşayarak öğrenilen oyunlar, kendi yarattığımız hikayeler ile oyun oynuyoruz. Her zaman başaramasak da problem yaşanan durumlarda dinlemeyi öğrendik.
Aydan BURKAY, Ezgi ve Beste'nin Annesi, 4 yaş
Geçmişte de pek çok konuda konuşabiliyorduk. Ancak şu anda daha somut şeyler hakkında daha detaylı ve açık sohbet edebiliyoruz. Daha verimli zaman geçirebiliyoruz. Dolayısıyla aile ile çocuk arasındaki sosyalliğin ve bağın artmasına katkı sağlayan bir sistem olduğunu düşünüyorum.
Arzu ÇORBACI, Alya'nın Annesi, 5 yaş
3 yaşındaki oğlumun sabah uyandığımda ''Yaşasın bugün FasTracKids günü'' diyerek sevinçle yataktan kalkıp okula biran önce gitmek istemesi.
Burcu ŞANLI, Emir'in Annesi, 4 yaş
Yaparak, yaşayarak tüm duyu organlarına hitap eden bir öğrenme tekniği.
Yasemin HELVACI, Meliha Ada'nın Annesi, 4 yaş
Çocukların iletişim, yaratıcılık, düşünme ve işbirliği becerilerini geliştirerek, düşünen, eleştiren, kendini ifade edebilen çocuklar yetiştirmeyi hedef alan bir okul öncesi çocuk eğitim sistemidir.
Sema VARDAR, Emine Elif'in Annesi, 4 yaş
Bir insanın hayatı boyunca öğrenip, hayatının içine katacağı bilgilerin, sorun çözme yeteneğinin, soru sorma cesaretinin, güvenin, toplum önünde konuşma, keşfetme, yaratıcılık ve farklı bakış açısının çocuklara eğlenceli bir şekilde öğretilmesini sağlayan program. Onların hayatında öğrenme potansiyelerini güçlendiren mükemmel bir sistem.
Seda GÜNEL, Yaman'ın Annesi, 3 yaş
Hızla değişen dünya karşısında ezbere dayalı olmayan, uygulayarak öğrenme, ilgi duydukları alanların tespiti ve geliştirilmesi ile öğrenme aşkı yaratarak, sorgulayarak daha bilinçli mutlu çocuklar olarak yetişmelerini sağlayan bir sistem. Bilinmeyen geleceğe karşı ayakları üzerinde duran çocuklar yetiştirmek.
Aydan BURKAY, Ezgi ve Beste'nin Annesi, 4 yaş
Çocukların yaşadıkları olaylara daha geniş bir pencereden bakarak kendi yeteneklerine göre objektif bir bakış açısıyla yaklaşmasını ve anlamasını öğreten eğitim türü.
Funda TUNCEREN, Bilge'nin Annesi, 3 yaş
İçeriği ve detayları düşünülmüş, okul öncesi (özellikle) eğitim programı. Öğrenmenin eğlenceli hali.
Nevruz KARAKAYA, Demirhan'ın Annesi, 4 yaş
Çocuklarımızın öncelikle eğlenerek ve zevk alarak birşeyler öğrendikleri ve kendilerini geliştirdikleri bir programdır.
Nezahat BOZKURT, Burak'ın Annesi, 4 yaş
Çocuğuma oyun ile, o farkına varmadan, bir sürü şey öğreten program. Hem IQ hem de EQ destekleyen bir program.
Burcu KALE, Sarp ve Bora'nın Annesi, 4 yaş
FasTracKids çocukların çevrelerinde olup biten herşeye, dünyaya daha bilinçli, daha sorgular ve eleştirel bakmalarını sağlayan, anlayan, sorgulayan, düşünen, fikir sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlayan özel bir eğitim sistemi.
Arzu ÇORBACI, Alya'nın Annesi, 5 yaş
Merak uyandırarak öğreten, çok alanda bilgi sahibi yapmayı amaçlayan, dünyada neler olduğu konusunda farkındalık yaratan bir program.
Arzu KARSLIOĞLU, Doğa'nın Annesi, 5 yaş
FasTracKids Programı çocuklarımızın zihinsel gelişimini canlandıran, sosyalleşmelerini ve grup dayanışmasını tetikleyen çok yönlü bir uygulamadır. Çocuklarımız, öğrendikleri şeyleri hayal güçleri ile pekiştirerek, olaylarıa birden fazla bakış açısıyla bakma yetilerini geliştirmekteler. Bu programın çocuklarımızın ilerleyen ve zorlaşan eğitim hayatlarında, çok yönlü düşünme yeteneklerini geliştirerek, işlerini çok kolaylaştıracağını düşünüyorum.
Duygu AKÜLKE, Melisa'nın Annesi, 5 yaş
Hayata hazırlanan miniklerimizin bu süreçte öğrenme kapasitelerini eğlence yolu ile maksimuma çıkartmaya çalışan bir uygulama.
Yonca GÖKTAN, Ada'nın Annesi, 4 yaş
Çocuğu düşünmeye teşvik eden, genel kültürünü oluşturan, eğlenirken öğreten, grup ile hareket etmenin yanında bireyselliğini de geliştiren bir sistem.
Gözde KILIÇCIOĞLU, Yankı'nın Annesi, 4 yaş
Dünya ve hayata dair konuların, çocukların da katılımıyla görerek, dokunarak ve duyarak eğlenceli bir şekide anlatımı. Çocukları öğrenmeye heveslendiren bir program.
İlke KURT, Hakan'ın Annesi, 4 yaş
Hızlı öğrenme, kişiliği oturtma, bu günün dünyasını doğru anlama, becerilerini gayet başarılı veren bir öğrenme ve eğitim programı.
Vildan TORUN, Arin'in Annesi, 3 yaş
FasTracKids formunu doldurmadan önce veli örnek dersine katılmayı bekledim, böylelikle daha fazla bilgi sahibi oldum ve inanılmaz eğlendim. FasTracKids size çaktırmadan bilgi veren, eğiten, öğreten ve eğlendiren bir program.
Eda TANYERİ, Rüzgar'ın Annesi, 4 yaş
Eğlence ve deney destekli öğrenme metodu. Ders esnasındaki katılımlarla ve video çekimleri ile çocukların özgüven, girişimcilik, sorgulama gibi özelliklerini geliştiriyor. Ve böylelikle zorlu olan bu hayata, daha özgüven sahibi çocuklar yetiştiriyor... :)
Görkem EREN, Ecrin Naz'ın Annesi, 4 yaş
Küçük olduğunu düşündüğümüz çocuklarımızın; içlerindeki büyük potansiyellerini, eğlenceli ve buna bağlı olarakta en kalıcı şekilde kendilerine ve bizlere gösterebilmelerini sağlayan, eğlendirirken öğreten, çok başarılı bir eğitim programıdır.
Birgül ÖZTÜRK, Aral'ın Annesi, 5 yaş
Çocuklara oyun oynayarak ve eğlenerek öğretmeyi ve eğitmeyi amaçlayan, interaktif bir eğitim sistemi. İçerik uygulamalarıyla birlikte, çocuğun özgüvenini kazanmasını destekleyen ve hız veren yaratıcı keyifli bir sistem.
Ayşen DOĞAN, Likya'nın Annesi, 3 yaş
Bir çocuğun gelişiminde özgüven çok önemlidir. Bence FasTracKids benim oğlumun özgüvenini arttırdı, kendini doğru ifade ederek aldığı doğru bilgileri karşı tarafa kendi içinden geldiği şekilde aktarma şeklidir. Ayrıca yapacağı katılımların bir hedefte birleştirilmesi de onun neden sonuç ilişkisini kavramasına yardımcı olmuştur.
Nilüfer AZERİ ÇOKGEZ, Kuzey Tuğra'nın Annesi, 5 yaş
Öğrenmenin eğlenceli hali! :)
Meral DEMİREZEN, Lina'nın Annesi, 5 yaş
Eğitici, öğretici, sistematik, belli bir disipline ve kurala bağlı, profesyonel, ebeveynlere de yol gösterici, en önemlisi de bunları uygularken eğlenceli…
Burçak ERDEM, Tevfik Aras'ın Annesi, 3 yaş
Çocukların beyin gelişimini, yaratıcılığını teşvik eden, birçok farklı alanda merakını uyandıran, gerçek hayatla ilişkilendiren, konuşma ve iletişim becerilerini geliştiren bir program oldğunu düşünüyorum.
Özlem DURMUŞOĞLU, Emir Dağhan'ın Annesi, 4 yaş
En son doktor olduğu hafta çok keyifliydi, muayene dosyası getirdi, bir süre ailede herkese gösterdik. Daha önce de omurgalı omurgasız hayvanları inceledikleri zaman ve iskelet sistemini öğrendikleri zaman evde tekrarlar yapmıştık. Hayvanları saymaktan keyif almıştı.
Oya YURTSEVER, Yağız'ın Annesi, 4 yaş
Dünyanın katmanları, kutuplar, harita, volkan, mağma. Kavanoz içinde kum ve sudan oluşan çamur deneyi, tavşan şeklinde kumbara, dünyanın katmanlarını gösteren faaliyet, koyun tüylerinden battaniye oluşumunu gösteren resimli çizelge, hayvan fosillerinden benzin oluşumunu gösteren resimli çizelge.
Gözde KILIÇCIOĞLU, Yankı'nın Annesi, 4 yaş
Rüzgar, FasTracKids dersinden çok keyif alıyor. Bizi her geçen gün şaşırtarak ilerliyor. Astronomi, yer çekimi, uçuş, güneş sistemini günlük yaşantısında benzetmeler yaparak anlatıyor. Yine yaratıcı edebiyat konusunda neler hissettiğimizi farklı durumlarda kontrol edip gözlemliyor. Sorular yöneltiyor ve evde de FasTracKids örnek dersi ile bizi bilgilendiriyor.
Eda TANYERİ, Rüzgar'ın Annesi, 4 yaş
Sürekli hava durumunu soruyor. 'Ona göre çıkalım anne!' şeklinde. En etkilisi bu oldu sanırım. :)
Yasemin HELVACI, Meliha Ada'nın Annesi, 4 yaş
Manyetik güçler, nesnelerin yüzmesi, suyun kaldırma kuvveti ve ağırlık deneyi… İletişim, iletişim araçları, iyi ve etkin iletişim. Bu konularla ilgili resim getirdi, güzel videolarını izledik.
Ayşen DOĞAN, Likya'nın Annesi, 3 yaş
Kızım Melisa, son haftalarda yatarken okuduğumuz hikayelere farklı tepkiler vermeye başladı. Özellikle karakterler arasında empati kurmaya başlaması beni oldukça etkiledi. Astronomi gibi sonsuz bir bilime henüz 5 yaşında ilgi duymaya başlaması ve ilk defa oyuncak yerine teleskop istemesi programınızın ne kadar etkili olduğunun kanıtı bence.
Duygu AKÜLKE, Melisa'nın Annesi, 5 yaş
Deniz; en çok adalar, okyanuslar ve yer yüzü bilimleriyle ilgili konuları bize anlattı. En çok bu konularla ilgili bilgileri öğrendiğini düşünüyorum. Okuldan eve geldiği zaman elindeki su çarkını herkese gösterdi ve hemen deneme yaptık. Bu dersler, Deniz'in beklediğimizden fazla ilgisini çekiyor.
Özlem ALPASLAN, Deniz'in Annesi, 4 yaş
İletişim kurma yolları konusunda megafon getirdi. Suda yüzen yüzmeyen nesnelerde ise kendi yaptığı teknesini yüzdürdük. Mıknatıs konusunda magnet. Öğrendikleri arasında suyun kaldırma kuvveti, hayal ve gerçek, dünyamız.
Seda GÜNEL, Yaman'ın Annesi, 3 yaş
Deprem, fırtına gibi olaylar hakkında fikir sahibi. Hava olayları hakkında yorum yapabiliyor. Uzay, gezegenler, yıldızlar ve roketler hakkında çok ilgili ve sürekli bu konularda açıklamalar yapıyor. İletkenler ve mıknatıslar konularını anlatmaktan keyif alıyor. Doğa bilimleri dersinde rozet aldı. Küçük patates getirdi.
Buket ÇİTÇİ, Agah Ömer'in Annesi, 5 yaş
Dünya, güneş, ekvator, harita, yeryüzü ile ilgili not ve resimler getirdi. Ekonomi, arz taleb, para, ihtiyaç v.s.
Melike BACAK, Asu Alya'nın Annesi, 5 yaş
Bitki ve hayvan dünyasının temel kavramlarını, teknoloji konusunda temel adım sayılabilecek, anlamaya yönelik, neyi nasıl kulandığımızı ve buna yönelik kelime ve tanımlamaları. Boyanmış Kelebek ve Uğur Böceği, en son Dr. Arin YILDIRIM muayene dosyası ile FasTracKids Hastanesi.
Vildan TORUN, Arin'in Annesi, 3 yaş
Gerek ekonomi, gerek yer yüzü bilimleri olsun o kadar güzel bilgiler edindi ki onu hayranlık ve mutluluk içerisinde takip ediyoruz. 5 yaşında ki oğlumuzun takas, imalat, değerli taş, ekvator, dünyanın çekirdeği gibi cümleler kurması ve bunları bilinçli bir şekilde bize anlatması tarif edilemez bir mutluluk.
Birgül ÖZTÜRK, Aral'ın Annesi, 5 yaş
İletişim konusu ve metotları Elif'in çok hoşuna gitmiş. Eski zamanlarda insanların duvarlara resimler yaparak haberleşmelerini bize defalarca anlattı.
Ayla ÖZGÜN, Elif'in Annesi, 5 yaş
İletişim son konuydu. Megafon, karpostal, mektup gibi iletişim araçları getirdi. Özellikle dilek, istek ve genel olarak duyguların detaylı anlatılması gerektiği (Selçuk'un bisikleti) konusunun farkındaydı.
Nevruz KARAKAYA, Demirhan'ın Annesi, 4 yaş
Oğlumun en cok ilgisini çeken gezegenler (Astronomi) dersi olmuştur. Evde sürekli gezegenler hakkında konuşmuştuk.
Nilüfer AZERİ ÇOKGEZ, Kuzey Tuğra'nın Annesi, 5 yaş
Gezegenler, takımyıldızları, uzay gemisi, astronotlar ve kıyafetleri hakkında bilgi elde etti. Emir'in babasına ve dedesine bu bilgileri anlatırken yaşadığı mutluluk çok özeldi. Ayrıca takip ettiğimiz Tubitak yayınlarında astronomi konulu bilgiler ile karşılaştığımızda Emir'in bu bilgilerin pek çoğunu okulda öğrendiğini bizlere ifade etmesi ve yaşadığı özgüven mutluluk vericiydi.
Burcu ŞANLI, Emir'in Annesi, 4 yaş
Güneş Sistemi ve gezegenler ile ilgili kavramları öğrendi. Uzayda yerçekimi olmadığını ve astronotların kıyafetleri ile ilgili bilgiler öğrendi. Eve getirdiği materyaller arasında kavanoz içinde yıldız modeli, güneş sistemi modeli, ejderha ve duman kuklalarını getirdi.
Duygu AYGÜN GEMİCİ, Görkem'in Annesi, 4 yaş
Daha 4 yaşını bile doldurmamış oğlum yere bir kalem atıp bana yerçekimini gösterebiliyor. Hepsini olmasa da gezegenleri tanıyabiliyor. Gece gözkyüzüne bakıp ayın hallerini bana anlatmaya çalışıyor. Uçağın ve helikopterin farkını büyük bir heyecanla anlatmaya çalışıyor. Ve bunun gibi bir sürü şey diyebilirim.
Asiye MAZICI, Ege'nin Annesi, 4 yaş
İnsan vücudunu, kalbin nasıl attığını ve vücudumuzdaki organların çalışmasını öğrenmiş, bununla ilgili birkaç cümle söylemişti. Son haftalar da ise teknoloji işlenmeye başlamış; elektrik süpürgesi ve gözlükle ilgili bilgiler verdi. En son eve geldiğinde yeşil telden muhteşem bir gözlük vardı elinde, ondan önce gitar yapmış onu getirmişti. Hepsi çok başarılıydı. O da biz de çok eğleniyoruz, bilgi sahibi oluyoruz. HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER...
Meltem ASLANTÜRK, Tılsım'ın Annesi, 3 yaş
Uçak, helikopter kullanımından, astronot yürüyüşüne kadar evde oyunlara konu edildi. Okul ortamı, öğretmen rolüne bürünerek evde yaşatıldı. Şarkı ve dans gündelik hayatımıza girdi. Paylaşmaya çok uzak olan Beste, zaman zaman gönüllü paylaşımlar yaptı.
Aydan BURKAY, Ezgi ve Beste'nin Annesi, 4 yaş
İletişim ve icatlar konusu ile ilgili olarak okulda yaptığı çeşitliği etkinlikleri getirdi. Kurbağa deneyiminden bahsetmişti. Kurbağanın solucana ulşması için okulda uyguladığını evde de uygulaması çok hoşuma gitmişti. Nesnelerin niçin yüzdüğünü gösteren deneyleri de okulda öğrendiğini anlatarak uygulamaya çalışıyor. Okulda yaptığı tüm etkinlikleri dosyalayarak, büyük bir hevesle gelenlere sunması bizleri mutlu ediyor.
Hafize GÖL, Emir'in Annesi, 5 yaş
Uçak ve helikopter hakkında bilgi, uzay yolculuğu, astronot kıyafetleri, suyun kaldırma kuvveti hakkında bilgileri bizimle paylaştı. Derste yaptıkları çalışmaları eve getirdi ve bize anlattı.
Özlem DURMUŞOĞLU, Emir Dağhan'ın Annesi, 4 yaş
İletişim ve yollarını öğrendi. Davetiyesini, kendi hazırladığı bir hikayeyi, mıknatısını, bardaklarla yaptıkları telefonlarını.
İlke KURT, Hakan'ın Annesi, 4 yaş
Manyetik etki gücü, suda eriyen erimeyen madde, suda hareket eden batan nesnelerin karşılaştırılması, geri dönüşüm ve ne işe yaradığı, ayrıca nelerin geri dönüşüm olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olma.
Nevin AKKAYA, Kaan'ın Annesi, 3 yaş
Geleceğin Bilgeleri Anaokulu farklı eğitim uygulamaları ile birçok gelişim alanında öğrencileri destekleyen ve ilerdeki hayatlarında kendilerine yeten bireyler olmaları için temellerini sağlamlaştıran bir eğitim kurumudur. Bu anaokulunda çalışan bir öğretmen olarak öğrencilerin doğru yerde, doğru öğrenme ile tanıştığını düşünüyorum.
Menekşe KESKİN; Sınıf Öğretmeni
Bu okulda çalıştığım için mutluyum. Geleceğin Bilgeleri'nde 4 yıldır ben de kendimi geliştiriyorum. Deneyim benim için çok önemli. Meslek lisesi mezunu olmama rağmen, başka okullarda çalışan, üniversite okuyan arkadaşlarımdan daha donanımlı olduğumu düşünüyorum. Her şeyi burada öğrendiğim için çok değerli bir okul benim için. Çalışma hayatımda gözümü Geleceğin Bilgeleri'nde açtım ben Aldığım Fastrackids programı eğitimi, psikolog seminerleri, çeşitli aktiviteler benim kendimi geliştirmemi sağladı. Öğretmen arkadaşlarımla iş birliği içinde çalışmak çok önemli ve biz bunu başarıyoruz. Bina yapısı olarak sade ve şık olduğumuzu düşünüyorum. Her okuldan bir farkımız var. Okulumuzun kapılarının şifreli olması bizi ayrıcalıklı yapıyor. Sonuçta anne ve babalar her şeye dikkat ediyorlar. Kocaman bir bahçemiz var ve çocuklar için vazgeçilmez bir ortam. Ben bu okulda olmaktan mutluyum. Okulumuz 1 numara. Sizlerle olmaktan memnunum.
Burcu ÇELİK; Yardımcı Öğretmen
Okulumuzun öğrenciler için eğitici öğretici ve eğlendirici birçok etkinliğin ve tabi ki bu etkinlikleri uygulayabilmeleri için sunduğu fiziksel şartlar ve imkanlar çok kıymetli. Bahçesi ve yemekleri çocukların vazgeçilmezi. Öğrencilerimiz için her ayrıntının titizlikle düşünüldüğü böyle bir kurumda ortak çalışmalar sürdürmek benim için mutluluk verici. Okulumuzun, her geçen gün çıtasını yükselterek başarılarla dolu, pırıl pırıl öğrenciler yetiştirerek mezun edeceğine inanıyorum.
Lale ÇINAR; Sınıf Öğretmeni
Okulumuz yenilikçi programları, düzenli, planlı ve çocuk odaklı çalışmaları ile hem velilerin gönül rahatlığı ile çocuklarını bırakabilecekleri hem de çocukların kafasında okul kavramının sıkıcı bir bina yerine eğlence merkezi olarak yer etmesini sağlayan bir eğitim kurumudur. Kısacası ilkokul hayatının temellerinin en iyi şekilde atılması için adres Geleceğin Bilgeleri.
Alara ARAL; Sınıf Öğretmeni
Okulumuzda bulunan FasTracKids, Mind Lab gibi dersler okulumuzu farklı kılan özellikler. Akıllı tahta sayesinde öğrenilen bilgiler çocukların öğrenme sürecini hızlandırıyor. Okulumuzun büyük bahçesi var ve çocuklarımız rahatça ve daha çok eğlenerek oyunlarını oynayabiliyorlar. Okulumuzun cadde üzeri değil ara sokakta olması çocuklarımızın güvenliği için çok iyi oluyor.
Sebahat TIRAŞLAR; Yardımcı Öğretmen
Geleceğin Bilgeleri Anaokulu çalışmaya başlamadan önce takibimde olan bir okuldu. Geleceğin Bilgeleri’ni ve sistemini anlayabilmek için burayı yaşamak gerekli. Ancak bu sistemin içine girdiğiniz zaman gerçekten ne kadar özel bir yer olduğunu anlayabiliyorsunuz. Çocuklarımız burada kendileri için gerekli olan her şeyi - hijyen, düzen, oyun, gelişim, eğlence - bulabiliyorlar. Hem eğlenip hem öğrenebiliyorlar ki bir çocuk daha ne ister?
Selin TANYERİ; Sınıf Öğretmeni
Okulumuzun açıldığı yıldan beri görev yapıyorum ve bir gün dahi sabah mutsuz gelmedim. Çünkü aile ortamını öğrencilerimize yansıttığı kadar bizlere de yansıtan yöneticilere ve personele sahibiz ve biz kocaman, mutlu bir aileyiz. Öğrencilerimiz ile birlikte eğleniyoruz ve öğreniyoruz. Onlara farklı eğitim ortamları sunabilmek ve yeni bir şey öğrendikleri zaman gözlerindeki mutluluğu görmek çok mutluluk verici. Etkinlik sınıflarımız ve özellikle kocaman bahçemiz öğrencilerimiz için rengarenk öğrenme fırsatları sunuyor. Özellikle seramıza ektiğimiz bitkileri gözlemlemek, günden güne büyüdüklerini görmek onları çok heyecanlandırıyor. Yeni kavramları yaparak ve yaşayarak öğretmeyi amaçlıyoruz ve böylelikle öğrenciler üzerindeki kalıcılığı artmış oluyoruz. 4 yaştan 6 yaşa kadar, basitten karmaşığa doğru ilerleyen planlarla çalışıyoruz ve öğrencilerimiz 6 yaştan mezun olduklarında ilkokula hazır hale geliyorlar. İleriki zamanlarda ilkokul öğretmenlerinden aldığımız geri dönütler bizleri çok mutlu ediyor ve meyvelerimizi işte o zaman toplamaya başlıyoruz.
Hülya KAYAALTI; Sınıf Öğretmeni
Geleceğin Bilgeleri Anaokulu, Antalya’nın okul öncesi eğitiminde her zaman kendini yenileyebilen, yenilikçi bir anaokuludur. Okulun eğitim sisteminde kendini yenileyebilmesi ve uyumlu olması, kadromuzun işbirlikçi çalışmasıyla sürdürülmektedir. Veliler ve tüm kadromuzun işbirlikçi çalışması ile birlikte çocuklarımızın yarınlarımız olmaları için emek veriyoruz.
Sümbül BURKAY; Yardımcı Öğretmen
2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda tanışmış olduğum Özel Geleceğin Bilgeleri Anaokulu’nun, okul öncesi öğretmenlik yapmak için en doğru adres olduğunu düşünüyorum. Çocukların yeteneklerini destekleyen, öğrenme aşkına teşvik eden, bireysel farklılıkları ve gelişim farklılıklarını göz önünde bulunduran bir kurumdur. Okulum öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek ve çocukların yaşamlarında iz bırakabilecek iç mekanda ve dış mekanda kullandığı programlar ile mutlu ve sevgi dolu çocuklar yetiştiriyor. Tüm velilerin rahatlıkla ve huzurla bırakabileceği bir okul diyebilirim. Görev aldığım bu kurumun, kendimi geliştirmemde ve ileriye taşımamda da yardımcı olduğunu söyleyebilirim.
Çiğdem SEVİNÇ; Sınıf Öğretmeni
Geleceğin Bilgeleri, Antalya'daki okullar arasında, kalite anlamında düzeyi daha yüksek, kendini her geçen gün geliştiren ve tam donanımlı bir okul olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. Bu okulda yıllardır çalışıyorum ve gözlemlediğim modernlik anlamındaki güzel değişimler beni daha da mutlu ediyor. Her geçen gün çocuklarla birlikte değişik bilgiler öğrenmek benim de deneyimime deneyimler katıyor. Okulumuzda etkinlikler sınıflarının farklı sınıflar oluşu, sabit bir sınıfta bütün gün vakit geçirmek yerine her etkinlik için farklı sınıfa geçişimiz, çocukların dağılan dikkatlerini toplamada ve bu anlamda öğrenmelerini ve merak duyularını artırmada faydalı oluyor. Aynı zamanda okulumuzun bahçesinin büyüklüğü; çocukların doyasıya oynamasını, sınıf içi faaliyetlerin zaman zaman bahçelerde yapılması çocukların ve bizim motivasyonumuzu da artırıyor.
Canan GÖRMEZ; Sınıf Öğretmeni
FasTracKids, çocukların hayatlarının devamında öğreneceği bilgileri okul öncesi döneminde eğlenerek öğrenmeyi sağlıyor. Okul öncesi döneminde her çocuğun alması gereken bir ders diye düşünüyorum. Ayrıca çocuklara sadece dersi değil sosyal hayatta sahip olacakları meslek ve pozisyon için ihtiyaçları olan becerileri sağlamakta, nasıl davranacağını erken yaşta öğretebilmektedir. Yani uzun lafın kısası erken yaşta FasTracKids ileriki hayatta mutlu ve bilinçli bireyler!
Canan GÖRMEZ; Sınıf Öğretmeni
Çocukların öğrenirken eğlenceli vakit geçirdiği, gerçek hayatta karşılaşabileceği durumları, yaşlarına uygun şekilde anlatan ve uygulattıran bir programdır. Bu dersin çocuklar üzerinde bilişsel, sosyal, dil gelişimi alanlarına katkı sağladığını düşünüyorum. Çocukları sıkmadan ilgi çekici faaliyetlerle, uygulamalı olarak her şey öğretiliyor. Derslerde çocukların dersi özetleme açısından çekilen videolar onların hem dil gelişimine hem de özgüven gelişimlerine katkı sağladığını düşünüyorum. Sadece çocukların bilgilenmesine yardımcı olan değil bence öğretmenlerin de bilgilenmesini sağlayan bir program. Bu eğitimi alan çocuklarımızın dışarıdaki çocuklardan her şeyleri ile farklı olduklarını düşünüyorum. Bu dersin eğitimini aldığım için ve bu dersi çocuklara aktardığım için çok mutluyum ve kendimi çok şanslı hissediyorum. İşte eğlence kılığına girmiş eğitim budur!
Burcu ÇELİK; Yardımcı Öğretmen
Antalya’da ikamet etmeye başladıktan hemen sonra 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda Özel Geleceğin Bilgeleri Anaokulu’nda göreve başladım ve burada FasTracKids adında çocuk merkezli bir programla tanıştım. Başta bu program hakkında çok fazla bilgi sahibi değildim. Katılmış olduğum öğretmen eğitiminde biraz kaygılanmıştım ancak uygulamalar yapmaya başladıkça birçok bilgi şekil almaya başlamıştı. Zaman içinde FasTracKids programının öğrenciler ve kendi üzerimde yarattığı değişikliğe şahit oldukça çok daha büyük bir heyecan duymaya başladım. FasTracKids tarafından geliştirilmiş eğitim yöntemleri sayesinde, öğrenciler kendi yetenek ve öğrenme potansiyelini keşfediyorlar ve arkadaşları ile yakın işbirliği içerisinde çalışma fırsatı yakalıyorlar. Kendine güvenerek iletişim kurabilme ve liderlik becerilerini geliştiriyorlar. Öğrenciler katıldığı FasTracKids derslerinde aldığı zenginleştirme eğitimi ile eğlence dolu bir öğrenme macerası yaşıyorlar. Bu eğitim ile her biri 8 hafta süren 12 konuya katılıyorlar. Yaşamsal becerilerini kullanmayı öğreniyorlar. Kendilerini ve çevresini keşfetmeye devam ederken, beceri alanında gelişmeye de devam ediyorlar. Eğlenceli interaktif bir ortamda katıldığı pek çok uygulama ile gelecekteki eğitimine sağlam bir temel oluştururken, eğlenceli yüksek enerjili bir ortamda başladığı bu öğrenme aşkını, ileriki öğrenim hayatına taşıyacaklarına inanıyorum.
Çiğdem SEVİNÇ; Sınıf Öğretmeni
Yeni nesil bizler için çok kıymetli. Onları doğru kanallarla hayata hazırlamak için verdiğimiz FasTracKids eğitimi özenle hazırlanmış bir program. Bu yüzden FasTracKids eğitim programının öğrencilerimiz için çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Erken yaşta birçok konu ile ilgili yeni deneyimler ve değişik bilgileri keşfetme fırsatı yakalıyorlar. Ders sırasında birbirinden farklı etkinlikler yoluyla her çocuğun öğrenme şekline uygun olması bence çok değerli. Dersler sırasında ve sonrasında çocuklardan aldığımız geri dönüşler biz öğretmenleri çok motive ediyor. Bir öğretmen olarak bana kattıkları ise benim için çok önemli. Sohbetler sırasında açık uçlu sorular sormanın düşünmeleri ve fikirlerini özgürce, yaratıcı bir şekilde ifade etmelerinde önemli bir fırsat olduğunu, öğrenmeğe istekli olmaları için temel oluşturduğuna inanıyorum. FasTracKids ile her ders öğrencilerimle birlikte yeni şeyler keşfetmeye ve öğrenmeye enerjik bir şekilde devam edecek olmak heyecan verici.
Lale ÇINAR; Sınıf Öğretmeni
FasTacKids uluslararası bir eğitim programı olup okul öncesi eğitimine büyük katkı sağlamaktadır. Okul öncesi ruhuna uyumlu eğitici olup öte yandan eğlendirici çocuğu sıkmayan, öğrenme, araştırma sevgisi ve çocukların cesaretlenmesini sağlamaktadır. Çocuğun kelime dağarcığını geliştiren sürekli keşif yoludur. Aslında çocukların oyun diye oynadıkları birçok etkinliğin onların bilgi edindiği farklı bir eğitim metodudur. Bizler FasTacKids sayesinde hem çocuklar ile birlikte eğleniyor hem de kendi gelişimimize de katkıda bulunan güzel bir sistem içerisinde bulunmaktayız. FasTacKids’in amacı kaliteli bir eğitim sistemiyle çocuğu geliştirmektir.
Sümbül BURKAY; Yardımcı Öğretmen
FasTracKids akıllı tahta ve öğretmen rehberliğinde eğlenceli bir eğitim. FasTracKids çocuklarımızın birçok öğrenme şekillerini ele alıyor. Akıllı tahta, dokunmatik oyunlar, deneyler ve birçok yönden eğlenerek öğretiyor.
Sebahat TIRAŞLAR; Yardımcı Öğretmen
FasTracKids eğitimini alırken, öğrencilerin 2 saat boyunca sıkılmadan katılabileceklerini aklım almamıştı. FasTracKids eğitimini yakından tanımaya ve bu eğitimi vermeye başladıkça, ne kadar eğlenceli bir süreç olduğunu gözlemledim. Öğrenciler sürekli değişen etkinliklerle hiç sıkılmıyor, her yeni etkinlik için merakla bekliyor ve yapılan etkinliklerle çok eğleniyorlar, eğlenirken de öğreniyorlar. Çünkü bizler öğrencilerin edindikleri bilgiler değil beceriler üzerinde duruyoruz. İşte o zaman gerçekten ne kadar muhteşem bir sitemin içinde olduğumu anladım. FasTracKids sadece öğrencilerin değil biz öğretmenlerin de gelişimine katkıda bulunan güzel bir sistem. FasTracKids öğrencilerin tek bir gelişim alanını değil bütün gelişim alanlarını destekliyor. Bizler bu eğitimi tanıma ve verme imkanına, öğrencilerimiz ise bu eğitim alma imkanına sahip oldukları için çok şanslıyız. Her zaman söylerim/söyleriz ki, FasTracKids’in özeti “Akıllıca eğlence kılığına girmiş eğitim!”
Selin TANYERİ; Sınıf Öğretmeni
FasTracKids programının öğrencilerimize eşsiz beceriler kazandırdığını düşünüyorum. Programı 6 yıldır uygulayan bir öğretmen olarak, kazanımlarını gözlemlemek çok gurur verici. FasTracKids programı öncelikle öğrencilerimizi sorgulamaya ve araştırmaya sevk ederken aynı zamanda yeni bilgiler edinmenin ne kadar eğlenceli olabileceğini gösteriyor. Öğrencilerimiz derslerde, erken çocukluk eğitiminde çok fazla rastlamadığımız ama ileriki dönemlerinde karşılarına çıkacak farklı konuları ele alıyorlar. Bu konular hakkında farklı deneyimler yaşarken aynı zamanda yaşamsal becerileri öğreniyorlar ki bizim için en önemlisi de bu. Biz yetişkinler bile topluluk önünde konuşmaya çekinirken öğrencilerimiz bu programdan mezun olduklarında artık bunu kolaylıkla başarabiliyorlar. Birbirine saygılı davranan, takım çalışmasına önem veren, her zaman ve her konuda yaratıcı düşünebilen, karşılaştığı sorunlara çözümler üretebilen ve liderliği nasıl uygulaması gerektiğini bilen bir neslin ileride neler başarabileceğini düşünmek bile çok heyecan verici.
Hülya KAYAALTI; Sınıf Öğretmeni
FasTracKids müfredatı, çocukları okul ve hayata hazırlamak, yaratıcı düşünme ve problem çözmeyi geliştirmek, konuşma ve iletişim becerilerini oluşturmak, bilginin uygulanması ve aktarılmasını öğretmek, liderlik ve kişisel gelişimi teşvik etmek ve ömür boyu öğrenme sevgisini teşvik etmek için uygulanan bir eğitim sürecidir. Ve bütün bu hedefleri öğrencilere kazandırırken eğlenceli eğitimi temel alan bir eğitim yöntemidir. Bu eğitim yönteminin içinde rol alan bir öğretmen olarak, bu sistemin içinden öğrenciler sayesinde bu ülkenin daha güzel yarınlarının olacağını düşünüyorum ve bütün illerde hatta okullarda verilmesini umut ediyorum.
Menekşe KESKİN; Sınıf Öğretmeni
Çocuklarınızın bu küçük yaşlarında adeta bembeyaz bir kağıt olan ve alacağı her bilgiye aç olan beyinlerinin gelişimi için en etkili programdır. İşlenen konular ve derslerin içerisinde yapılan konu ile ilgili tartışmalar, video çekimleri, hareket/müzik etkinlikleri, canlandırmalar, deneyler ve el işi faaliyetleri sayesinde de “eğlenerek öğrenme” algısına yeni bir boyut getiriyor. Çocukların merak duygularını arttırdığı içinde hayatı boyunca öğrenme isteğini açık tutuyor. Kısacası çocuğunuzun yaşantısına daha donanımlı olarak ilerlemesini istiyorsanız reçetenize FasTracKids yazıyoruz.
Alara ARAL; Sınıf Öğretmeni
Mind Lab derslerimizde birbirinden eğlenceli oyunlar ile farklı stratejileri uygulamayı öğreniyoruz. Öğrencilerimiz bazen takım olarak planlama yaparken bazen de birbirlerine rakip oluyorlar ve tüm bunları yaparken, nasıl davranmaları gerektiğini öğreniyorlar. Oyunlarımız ve günlük yaşam arasındaki bağlantıyı kurmaları sonucunda hayatlarında karşılaşabilecekleri sorunlara da daha kolay çözüm bulabiliyorlar. Oyunlarında bir sonraki hamleyi planlamayı öğreniyorlar ve kazanma, kaybetme duygularını yaşasalar da oyun sonunda el sıkışarak partnerlerini tebrik edebiliyorlar. Öğrencilerimiz Mind Lab dersimizin olduğunu duyunca çok seviniyorlar.
Hülya KAYAALTI; Sınıf Öğretmeni
Sadece oyun oynarken birçok beceri edinebileceğini Mind Lab dersimiz ile daha net bir şekilde öğrendim. Öğrencilerim ve ben, yeni bir oyuna başlarken her anında çok heyecanlıydık çünkü ilk önce oyunların hikâyelerini ve aşamalarını öğreniyorduk. Bu öğrencilerin merak duygusunu uyandırıyordu ve merak varsa öğrenme gerçekleşir. Öğrenciler oyunların hikâyelerini dinlerken kendi fikirlerinden paylaşımda bulunuyor, açık uçlu sorularla öğrencilerin düşünmelerini teşvik ediyoruz. Bu ders sayesinde öğrenciler takım olma, takım halinde hareket edebilme, kaybetme duygusu ile başa çıkma, rakibi ile el sıkışıp başarılar dileme gibi birçok beceriyi kazanıyorlar. Öğrendikleri metotlarla, zorluklar karşısında ne yapacaklarını daha kolay kavrayabiliyorlar. Kısacası eğlence ve öğrenmenin birbiriyle bu kadar bağlantılı olduğu, olabilecek en güzel etkinlik; Mind Lab!
Selin TANYERİ; Sınıf Öğretmeni
Mind Lab, çocukların kuralların farkına varmasını ve bu kurallar doğrultusunda daha verimli yol kat etmelerini hedefleyen bir oyundur. Derste kullanılan farklı metotlar ile düşünmeyi ve düşünmeye göre hareket etmeyi öğretiyor. Bu da çocukların karşılaştığı bir problem karşısında düşünerek hareket etmelerini teşvik ediyor.
Canan GÖRMEZ; Sınıf Öğretmeni
Mind Lab, yaşam ve düşünme becerilerinin eğitimi ve gelişimini sağlayan bir sistemdir. Oyun oynama tekniği çocuklar için en mükemmel metottur. Çocukların oyun oynama aşaması ile başlar ve devamında onları gerçek yaşamlarında kullanabilecekleri örneklerle pekiştirir. Mind Lab, oyunlar dünyasının gerçek yaşamla bağlayan köprüdür. Mind Lab sosyal, duygusal, bilişsel becerilerinin tümünü besler. Çocuklarımız Mind Lab dersinde oyunlarla eğlenerek öğreniyorlar.
Sebahat TIRAŞLAR; Yardımcı Öğretmen
Öğrencilere oyunu oynarken düşüncelerini nasıl organize edebileceğini, oyun içinde nasıl planlama yapabileceğini, mantıklı düşünme ve karar verme süreçlerini yapılandırmaya yardımcı olan oyunu oyun içinde öğreten aynı zamanda öğrencilerin eğlenerek ve heyecanla katılmak istediği bir program. Ders içinde kazandırmayı hedeflediği, oyun bölümlerinin takip edildiği bölüm amaçları, kavramlar, metotlar, araç gereçleri, bölüm hazırlıkları ve öğrenci çalışma kitapları. Kazandıkları becerileri kaydetmek ve düşüncelerini, stratejilerini aktarabilmek için çalışma kitaplarımız iyi birer veri oluyor. Oyun öncesi kullanılan demo kartlar ile oyuna giriş yapmak öğrencilerin oynayacağı oyunu kavramasında büyük rol oynuyor. Uygulanacak oyunun oyun öncesi öğrencilere kazandırılması gereken satır sütun, çapraz, düz, yan, buluşma noktası, kenar, köşe, işbirliği, sınırlar, renk, önünde arkasında vb. kavramlar oyun içinde öğrencilerin nasıl hareket etmesi gerektiğine yardımcı olan kavram çalışmaları olumlu yönde etki gösteriyor. Öğrencilerimiz her öğrendiği oyunda farklı becerileri kazanma fırsatı yakalıyorlar. Oynamış oldukları oyunların içeriğine göre oyun alnını öğrenme, uzamsal ve zamansal yönlendirmeleri tanımaları, satır sütun, açık ve net bir dille iletişim kurma, sorular yardımı ile bilgi toplama, problem çözmede uygun strateji metotları uygulama, uygun kelime ve kavramları kullanma, kurallara önem verme, işbirlikçi davranma gibi birçok kavramı oyun içinde hızla kazanıyorlar. Bu kazanmış oldukları becerileri günlük yaşamlarına transfer ettiklerini de gözlemek bizleri de ayrıca mutlu ediyor.
Çiğdem SEVİNÇ; Sınıf Öğretmeni
Mind Lab küçük yaşta oyunlarla çocuklarımızın düşünmelerini, karar almalarını, kararı nasıl uygulamaları gerektiğini ve sorunu nasıl çözeceklerini öğretir. Hatta hayatlarını kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bir eğitim sistemidir.
Menekşe KESKİN; Sınıf Öğretmeni
Çocukların işi oyundur. Bu yüzden de çocuklar en etkili şekilde oyunla öğrenirler. Mind Lab programı da çocukların düşünme ve yaşam becerilerini oyun yöntemi ile geliştirmeyi hedefleyen bir sistemdir. Çocuklar farklı oyunlar sayesinde işbirliği ve rekabet, yenmek ve yenilmek, başarmak ve başarısızlığa uğramak gibi çok farklı durumlarla karşılaşırlar ve bu durumlarla baş etme yöntemleri geliştirmeyi öğrenirler.
Alara ARAL; Sınıf Öğretmeni
Bu programda düşünme metotları olduğu için çocuklara bilişsel alanda yarar sağlıyor. Çocuklar oyunları oynarken mantıklı düşünme, planlama, karar verme, kazanma ve kaybetmeyi öğreniyorlar. Oyunlara başlamadan önce her zaman kazanmanın önemli olmadığını keyifli zaman geçirmemizin de önemli olduğunu dile getirerek onları önceden hazırlamak gerektiğini düşünüyorum. Çeşitli oyunların oynandığı eğlenceli bir program.
Burcu ÇELİK; Yardımcı Öğretmen
Mind Lab dersimizde çocuğun oyun ile nasıl beceriler elde edebileceği ve oyunun çocuğa katkısının neler olacağı öğrenmenin adımıdır. Mind Lab dersinde her oyunun aşama aşama ilerlediği, her yeni bölümde düşünce oyunlarının kullanılmasıyla birlikte düşünce becerisi gelişmektedir. Mind Lab’de çocuk bilişsel becerilerini, sosyal beceriler gibi birçok gelişim alanını desteklemektedir. Oyun yolu ile eğitimin en kaliteli yöntemidir Mind Lab.
Sümbül BURKAY; Yardımcı Öğretmen
Öğrenmeyi eğlenceli hale getiren Mind Lab, öğrencilerin doğal ortamda, öğrenmesini sağlayarak, oyun ile çocukların günlük yaşamı, insan ilişkilerini, arkadaşlığı, sevgiyi, saygıyı, etik değerleri, karar vermeden önce düşünmeyi, küçük yaşlarda öğrenmelerini ve bu öğrendiklerini hayat ile ilişkilendirmelerine imkan sağlıyor. Öğretmenleri olarak Mind Lab derslerinin hayat boyunca kullanabilecekleri kazanımları ezbere değil de, eğlenceli bir ortamda, oyun oynayarak elde etmeleri açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
Lale ÇINAR; Sınıf Öğretmeni
Okulumuzda uygulanmakta olan FasTrack English programının en öncelik taşıyan amacı; çocuklarımızın düşüncelerini ikinci bir dille kolayca ifade edebilen konuşmacılara dönüştüğü pozitif bir eğitim ortamı yaratmaktır. Söz konusu olan bu interaktif eğitim şeklinin İngilizce öğrenim süreci boyunca, çocuklarımızın eğitime olan isteklerini ve konsantrasyonlarını arttırdığı kanıtlanmıştır. Çocuklarımız İngilizce becerilerini kademeli olarak inşa ekmektedirler, ayrıca FasTrack English, Cambridge İngilizce dil sınavı gibi standart İngilizce sınavlarıyla da uyumludur. Çocuklarımız günlük yaşamlarında kullandıkları kelimeleri, interaktif alıştırmalar ve oyunlarda kullanabilmek üzere öğrenmektedirler. Öğretmeni olduğum İngilizce derslerimizde, çocuklarımız güvenli ve eğlenceli bir ortamda İngilizce konuşma pratiği yapmak üzere tarafımca daima teşvik edilmektedirler. Çocuklarımızın derse duymaları gereken ilgi ve istek sağlandığı andan itibaren İngilizce öğrenmek çocuklarımız için oynamaktan en çok zevk aldıkları bir oyun haline gelmektedir.
Aslı Seda TURNAGÖL; İngilizce Eğitim Koordinatörü
Seviyorum çünkü onda video çekimleri ve eğlenceler var.
Elif ÖZGÜN; 5 yaş
Hem de çok. Orda bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz.
Hakan KURT; 4 yaş
Evet. Çünkü hep yıldız kazanıyorum.
Tevfik Aras ERDEM; 3 yaş
Seviyorum çünkü FasTracKids çok güzel. Onu çok sevdiğim için yıldız kazanıyorum.
Arel GÜLÇELİK; 5 yaş
Seviyorum, çünkü derste çok eğleniyorum. Tahta çok güzel sorular soruyor.  
Aras Kaan KALKAN; 5 yaş
Bisikletli faaliyetler yaptığım için seviyorum.
Rüzgar TANYERİ; 4 yaş
Çok eğlenceli bir ders olduğu için seviyorum.
Emir Dağhan DURMUŞOĞLU; 4 yaş
Evet. Çünkü güzel dersler yapıyoruz, güzel deneyler yapıyoruz.
Demirhan KARAKAYA; 4 yaş
Seviyorum çünkü canım çekiyor.
Selin SALİHOĞLU; 5 yaş
Her gün yeni bilgiler öğreniyorum. Saygılı olup yıldız kazanabiliyorum ve oyuncak dolabından su aygırı oyuncağı alabildiğim için çok mutluyum.
Alara ÇINAR; 4 yaş
Seviyorum çünkü orda çok eğlenceli bir şey var. Bilgiler öğreniyoruz, iletişim gibi yani. Bir de FasTracKids yıldızı kazanmaktan çok mutlu oluyorum.
Orhan Bora KALE; 6 yaş
Seviyorum, çünkü kamera çekimleri hoşuma gidiyor, hep kameraya çekilmek istiyorum.
Gonca YARDİBİ; 5 yaş
Evet. Çünkü orda bir insan vardı.
Kaan COŞGUNER; 3 yaş
Çok seviyorum çünkü güzel faaliyetler ve çalışmalar yapıyoruz.
Yağmur GEMİCİ; 5 yaş
Evet. Çünkü etkinlikler yaptığımız için. Bir de eve götürdüğümüz için.
Bahar TUNA; 4 yaş
Çok seviyorum, çünkü çok güzel iletişim konuları işliyoruz.
Mercan ÖZ; 5 yaş
Denizin rengini gökyüzünden aldığını öğrendim, bunu bilmiyordum.
Gonca YARDİBİ; 5 yaş
Geminin neden battığını.
Mustafa Efe ERDOĞAN; 4 yaş
Araştırma öğreniyorum.
Selin SALİHOĞLU; 5 yaş
Mesela her şeyi öğreniyorum.
Arel GÜLÇELİK; 5 yaş
FasTracKids'te bir şeyler öğreniyorum, sonra kullanıyorum.
Yağmur GEMİCİ; 5 yaş
Çok değişik oyunlar öğreniyorum.
Alara ÇINAR; 4 yaş
İletişim gibi bir şeyler öğreniyorum.
Elif ÖZGÜN; 5 yaş
Radyo, televizyon, telefon.
Meliha Ada HELVACI; 4 yaş
Matematik öğreniyorum.
Aras Kaan KALKAN; 5 yaş
Dünyayı ve gezegenleri öğreniyoruz. Gezegenler ayda yaşar.
Kaan COŞGUNER; 3 yaş
Derslerimizi öğrendim.
Likya DOĞAN; 3 yaş
Uçakları öğreniyorum. Uçmaları için onları öğreniyorum.
Rüzgar TANYERİ; 4 yaş
Çizgi film ve boyamak öğreniyorum.
Tevfik Aras ERDEM; 3 yaş
Örnek vereyim; Güneşin bir yıldız olduğunu bilmiyordum. Öğrendim.
Yiğit Emre İNCE; 6 yaş
Birbirimizle nasıl iletişim kurduğumuzu öğrendim.
Mercan ÖZ; 5 yaş
Şarkılar, dersler, güzel konuşmalar ve güzel çalışmaları öğreniyorum.
Elif Ela DUMAN; 4 yaş
Böcekleri öğreniyorum.
Emir Dağhan DURMUŞOĞLU; 4 yaş
Okulda mutluyum çünkü okulu ve öğretmenlerimi seviyorum.
Arel GÜLÇELİK; 5 yaş
Evet. Çünkü ben hep anneme gidiyorum.
Tevfik Aras ERDEM; 3 yaş
Mutluyum çünkü oyun sınıfında değişik oyuncaklar olduğu için.
Alara ÇINAR; 4 yaş
Okulda mutluyum, çünkü sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı çok güzel.
Gökhan Uzay ÖZYAVUZ; 5 yaş
Bu okulda olmaktan mutluyum, çünkü Geleceğin Bilgeleri okulu olmasaydı bu bahçede oynayamazdım, kocaman bahçesi var.
Aras Kaan KALKAN; 5 yaş
Okulda olmaktan mutluyum çünkü burada bahçeye çıkıp oynayabiliyoruz.
Elif ÖZGÜN; 5 yaş
Bu okulda olmaktan mutluyum, okul güzel.
Selin SALİHOĞLU; 5 yaş
Evet çok seviyorum. Çünkü iyi ki doğdun Yaman yapıp pasta üflüyoruz. Thomaslar ile oynuyoruz.
Yaman GÜLER; 3 yaş
Okulu seviyorum çünkü çok güzel, beni eğlendiriyor, öğretmenlerimi seviyorum.
Yağmur GEMİCİ; 5 yaş
Bu okulda olmaktan çok mutluyum, çünkü burası en güzel okul. Annem ve babam çok güzel okul diye beni gönderiyorlar.
Mercan ÖZ; 5 yaş
Ders öğreniyorum. İletişim araçlarını öğreniyorum.
Meriç Miroslav KAYA; 4 yaş
Evet. Çünkü büyümem için büyük okullara gitmem için.
Burak BOZKURT; 4 yaş
Çok mutluyum. Eğlenceli bir okul.
Ahmet Kaan MULLA; 4 yaş
Oyuncak oynadığım için.
Rüzgar TANYERİ; 4 yaş
Evet. Çünkü okulumu ve arkadaşlarımı çok seviyorum.
Kaan COŞGUNER; 3 yaş
Evet. Hem de buradan hiç gitmeyi düşünmüyorum.
Hakan KURT; 4 yaş
Okul büyümemizi sağlıyor. O yüzden okulu seviyorum.
Emir Dağhan DURMUŞOĞLU; 4 yaş
Çok mutluyum. Bu okul neşe dolu ve çok güzel bir bahçesi var. Çok güzel şeyler öğreniyoruz.
Asel Sahra YİĞİT; 6 yaş

 

OKULUM TEMİZ BELGESİ

MEB ve TSE arasında imzalanan protokol gereğince

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu'ndaki

tüm maddelere uygunluk göstererek ve titizlikle çalışarak

Okulum Temiz Belgesi'ni

almaya hak kazandık.

Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri için

çalışmalarımıza hassasiyetle devam edeceğiz.

 

 OkulumTemizMySchoolClean

 

 

PANDEMİ ÖNLEMLERİ

Pandemi Döneminde Okula Dönüşte Alınacak Önlemler ile ilgili bilgilendirme yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

download

     

     

PANDEMİ DÖNEMİNDE OKULA DÖNÜŞTE ALINACAK ÖNLEMLER

SADECE EĞİTİM VERMİYORUZ

HAKKIMIZDA

YAŞAMLARA DOKUNUYORUZ

Özel Geleceğin Bilgeleri Anaokulu®, çocuk odaklı yaklaşımı ile her çocuğun potansiyel becerilerini geliştirmesini hedeflemektedir. Beyin hücreleri arasında kurulan ve hayat boyu kullanacakları bağlantıların oluşumu için gereken miktarda ve kalitede uyaranlar ile çocukların yaratıcılık, işbirliği, iletişim, özgüven ve eleştirel düşünme becerilerinde kayda değer bir gelişim sağlar.

KidsPlaying

VİZYONUMUZ

Özel Geleceğin Bilgeleri Anaokulu®, çocuklarda doğuştan gelen öğrenme aşkını teşvik eden, bireysel farklılıkları ve gelişim düzeylerini gözönünde bulunduran, özbakım becerilerini ve yeteneklerini geliştiren, yaratıcı ve eleştirel düşünmelerini sağlayan, problem çözen, özsaygısı ve özgüveni gelişmiş, iletişim becerileri kuvvetli, sorumluluklarının farkında, çevre ve toplum bilinci yüksek, cumhuriyetin değerlerine, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, mutlu ve sevgi dolu bireyler yetiştirmeye önem veren bir kurumdur.

MİSYONUMUZ

Özel Geleceğin Bilgeleri Anaokulu®, çocukların yaparak, yaşayarak elde ettikleri deneyimleri, değişik projeler ve aile katılımları ile destekleyerek çocukların gelişimini en üst düzeye çıkartmayı ve onları hayata hazırlamayı hedeflemiştir.

En mutsuz müşterileriniz, sizin en büyük öğrenme kaynağınızdır.

Bill Gates

 

Veli Memnuniyet Anketi Sonuçları

İşimiz Eğlendirirken

HİZMETLERİMİZ

Öğretmek

Geleceği çocuklarımız için hazırlayamayız, ama çocuklarımızı gelecek için hazırlayabiliriz!

 • ftk

  ftk logo

  Çocuğunuzu eğitim hayatında ve tüm yaşamında başarılı olması için güçlendiriyoruz!

  Artık uzmanlar hayat boyu öğrenmenin 21. yüzyıldaki en önemli tek beceri olduğu konusunda hemfikirler. Bu beceriyi geliştirmek için en kritik dönem, çocuğun beyin hücreleri arasındaki nöral bağlantıların kurulduğu, aynı zamanda duygusal ve sosyal zekanın oluşmaya başladığı, erken çocukluk dönemidir. FasTracKids®, çocuğun beş ayrı becerisini geliştirerek, ailelere, çocuğun bütünsel gelişiminde, destek sağlar:

  Eleştirel Düşünme, Yaratıcılık, İletişim, İşbirliği ve Özgüven.


 • mindlab

  mindlab

  Mind Lab Metodu, yaşam ve düşünme becerilerinin eğitimi ve gelişimini sağlayan bir sistemdir. Mind Lab Metodu’nun temelinde en etkin öğrenme yolunun; daha fazlasının istendiği, hızlı ve otantik deneyimlerden geçtiği gerçeği yatmaktadır. “Oyun Oynama” deneyimi bu duruma en mükemmel örnektir. Eğlendirici, meşgul edici ve heyecan vericidir. Dolayısı ile daha fazla oynama ve katılım isteği yaratır. En az bunun kadar önemlisi, düşünce ve yaşam becerilerinin uygulanması ve denenmesi için oyunların çok uygun bir zemin yaratmasıdır.

  Eflatun'un (Plato) dediği gibi:

  “Çocuklar zor ile değil , oynayarak öğrenmelidirler.”

  “Bir kişiyi bir saatlik oyun içinde, bir yıllık sohbetten daha fazla tanırsınız.”


 • fte

  ftk english logo small

  3 yaş ve üstü küçük öğrencilere İngilizce öğretmek için yenilikçi bir yol!

  FasTrack® English, Denver/Colorado/A.B.D. orijinlidir. Dil uzmanları tarafından sadece 3-6 yaş arası küçük öğrenciler için geliştirilmiş bir ESL/EFL* dil programıdır. Bir benzeri olmayan PIERSM**eğitim yöntemi, çocukların İngilizce öğrenmeye büyük bir ilgi duymalarını sağlar ve eğitimde olağanüstü bir başarı sağlar. PIER eğitim yöntemi efektif öğrenmeyi hayata geçirir.

  Çocukluğun ilk yılları İngilizce öğrenmek için en iyi zamandır.

  * English as a Second Language (İkinci Dil olarak İngilizce)

  English as a Foreign Language (Yabancı Dil olarak İngilizce)

  ** Positive Innovative English Reinforcement (Pozitif Yenilikçi İngilizce Takviyesi)


 • ftm

  ftk music logo small

  Müziksiz bir dünya nasıl olurdu?

  2-6 yaş arası çocuklar için hazırlanan programda çocuklar, hareket etmeye, şarkı söylemeye, taklit yapmaya ve müzik sevgilerini paylaşmaya başlarlar. İlerledikçe, hafıza, bilişsel gelişim, öğrenme ve duygularını ifade etme becerilerini geliştirirler. Bu erken öğrenim programı, çocukları müziğin yaratıcı dünyasıyla tanıştırmanın eğlence ve enerji dolu bir yoludur. Ödül alan ABC Music&MeTM müfredatı sayesinde; çocuklar forte (yüksek sesli) ve piano (düşük sesli) gibi müzik terimlerini öğrenirler.

  Eğlenceli, enerjik FasTrack® Music programı, bir çocuğun ömür boyu sürecek eğitim kariyeri için mükemmel bir başlangıçtır.


3 Yaş Eğitim Programı

3 yaş civarındaki çocuklar artık kendi öz bakımlarını karşılayabilecek birçok beceriye sahiptirler. Eğer fırsat verilirse yemek yemek, giyinmek soyunmak, temizlik gibi birçok ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilirler. Başkalarına isteklerini belirtecek ve sosyal ilişki kurabilecek dil gelişimi düzeyine sahiptirler. Kendilerine söylenenleri, yönergeleri dinleyebilecek ve anlayabilecek yeterliliktedirler. Diğer çocuklarla oynayabilecek sabrı ve işbirliğini gösterebilecek olgunluktadırlar. Yani bu yaş çocuğun sosyal bir grubun parçası olmaya en hazır olduğu yaştır. Çocuklar genellikle 3 yaşlarında yuvaya gidebilecek olgunluğa erişirler. Anneye olan bağımlılığın yerini kendine güven almaya başlar.

4-5 Yaş Eğitim Programı

4-5 yaş çocuğu artık kendisinden başka bir dış dünya olduğunu, kuralları, başkalarının hak ve özgürlüklerini iyice anlamaya başlamıştır. Sabrı ve beklemeyi öğrenmiştir. Oyun için arkadaş seçer. Genelde kendi cinsiyle oynamaktan hoşlanır. Değişken ve hareketlidir. Daha rahat yazıp çizer. Olaylar arasında ilişki kurabilir. Bağımsız hareket etmek ister. İnatçıdır. Dramatik oyunları sever. Konuşması anlaşılır ve akıcıdır. Neden, niçin sorularını sıklıkla sorar. Kelimelerin anlamlarını öğrenmeye çalışır. Gerçekte var olanla düşü birbirine karıştırabilir. Olmamış olayları olmuş gibi anlatabilir. Ezber yapabilir.

6 Yaş Eğitim Programı

6 yaş çocuğu çocukluğunun en hareketli dönemlerinden birini yaşamaktadır. Otururken dahi hareket halindedir. İlgi çekmeyi sever ve abartılı davranışlar sergileyerek yetişkinlerin kendisini fark etmesini veya taktir etmesini bekler. Yanlış davranışların neler olduğunu bilse de sık sık yetişkinlerin sınırlarını esnetme çabasındadır ve yanlış davranışı yapmak ve sonuçlarını deneyimlemekten çekinmez.

Hepsi bu kadar değil. Bizim hakkımızda daha fazla bilgilenmek için...

Bizi takip edin

GURUR DUYDUĞUMUZ

Binamız

FONKSİYONEL BİR YAPIMIZ VAR

Tamamen Anaokulu Olarak Tasarlanmış Bir Yerleşim Planı:
Kurumumuz konut olarak yapılmış bir bina içerisine mevcut şartların elverdiği ölçüde yerleştirilmemiştir. Bütün fonksiyonlar ayrı ayrı düşünülerek, bir anaokulunda olması gereken tüm birimler bir uyum içerisinde planlanmış ve tüm mekanlar bir mimarlık bürosu eşliğinde sıfırdan inşa edilmiştir.

“Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

Mustafa Kemal Atatürk

Tüm Kadro

Velilerimizin en üst düzeyde bilgilenmesi için sınırlarımızı zorluyoruz

İşte birkaç örnek

0

Adet Fotoğraf

0

Dakika Video

0

Sayfa Veli İletişim Raporu

0

Mutlu Veli

Bizi En Çok Mutlu Eden Şey

yorumlar

İnsanları Mutlu Etmek
 • Burcu KALE

  Atatürk sevgisi ile kendine güveni tam bireyler yetiştirmede okul hayatımıza çok doğru bir seçim ile başladık. ‘Annecim pilavın Aysun teyzeninki gibi olmuş, harikasın’ diyen ve okula gitmediğinde okulunu özleyen çocuklarımı görmek, onları okula huzur ve güven ile bırakmak anne–baba olarak başımıza gelebilecek en güzel şey. Katkısı olan herkese çok teşekkürler...  

  Sarp ve Bora'nın Annesi

 • Asiye MAZICI

  Oğlumu anasınıfından mezun eden, kızıma da anasınıfı eğitimi vermeye devam eden profesyonel, harika bir okul öncesi eğitim kurumu. En başta size vadettiği herşeyi eksiksiz uyguluyor oluşu, kendisini eğitim-öğretim ve fiziksel yapı alanında sürekli yenilemesi, tüm personeliyle kalitesi, biz velilerle iletişimi ve uyguladığı FasTracKids programıyla eşsiz olduğunu düşünüyorum.

  Ege ve Ecenaz'ın Annesi

 • Seher ERDOĞAN

  Ana kucağından sonra kızımı bırakacağım okul arayışı benim için ilk ve zor bir deneyim olmuştu o dönem için. Ta ki Geleceğin Bilgeleri'ni keşfedinceye kadar. Ne istediğimi biliyordum: Kaliteli zaman geçirsin, iyi beslensin, hem eğlensin hem öğrensin. Tam da bunları ve hatta daha da fazlasını bulduğum bu kurum beni çok fazla heyecanlandırmıştı. Kapıdan içeri girince o sıcaklığı hissetmiş, kurucu ve öğretmenlerle tanışınca da doğru adreste olduğumu anlamıştım. 4 yıl geçmiş. Şimdi bakıyorum da ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlıyorum. FasTracKids/FasTrack English ve Mind Lab gibi öğretisi çok fazla olan sistemlerin çocuklar üzerindeki olumlu etkisi ve kızımdaki gelişimi gördükçe hem okulumuzla, hem de öğretmenlerimizle gurur duyuyorum. Her yıl bünyelerine daha fazla ne katabiliriz diye düşünüp, canla başla çalışan bu güzel ekibe bir kez daha teşekkür ediyor ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.

  Almina'nın Annesi

 • Vildan TORUN

  Sanırım insanın en zor anlarından biri yüreğinden çıkartıp ortaya koyduğu evladından ayrılmak, onu birilerine emanet etmek zamanıdır. Kızım henüz minicikken, ki Geleceğin Bilgeleri’nin en küçük öğrencisiydi, ikimiz de gözyaşları içerisinde kaldık. Minicikti… Şaşırdı… Panikledi… Ama bu çok kısa sürdü. Bilen ellerde olduğunuz zaman bu anların nasıl manipüle edilebildiğini öğreniyorsunuz. Aradan 3 yıl geçti. İşte iken ne zaman kızımı düşünsem emin ellerde, içi dolu bir eğitimle, temiz ve huzurlu bir yerde olduğunu düşünüp rahatlıyorum. Sanırım tüm bu zaman içerisinde yanımda kalsa ve beraber olsaydık, ondaki donanımı tek başıma asla kazandıramazdım. Kızımı Geleceğin Bilgeleri’ne bıraktığım günden bu yana bir gün bile endişeli, acabalı, kafamın içerisinde soru işareti olan bir zaman aralığı geçirmedim. Hijyeni, yemeği, eğitimi, ilgisi annenin yokluğunu aratır boyutta hiç olmadı. Kafamdaki bir yuvanın da ötesinde, bilgi ve donanım edindirmeye çalıştıklarını görünce daha da mutlu oldum. Çalışan bir anne olarak bütün bu zor günlerimizde yanımızda iyi eğitilmiş öğretmenleri, temiz sıcak güvenli yuva ortamını ve yönetimin, ne zaman çözülmesi gereken bir konu olsa, yanımızda destek olduğunu görmek hep içimi aydınlattı. Birilerine yada bir kuruma güvenebilmek şu günlerde ne kadar zorsa, varlığı ile hayatımızı aydınlatmaları yaşamımızı kolaylaştırmaları da bir o kadar güzel. Geleceğin Bilgeleri ve ekibi, iyi ki varsınız! Herşey için çok teşekkürler! 

  Arin'in Annesi

Tüm Yorumlar

Kalite, hiç kimse bakmıyorken bile işini doğru şekilde yapmaktır.

Henry Ford

Kişiye Özel Değil

İndirim Politikası

Şartlara Bağlı

Belirlemiş olduğumuz indirim politikamızı, kurulduğumuzdan beri istikrarlı bir şekilde uyguluyoruz. Kişiye ve duruma özel şartlar sunmuyoruz. Herkese eşit mesafedeyiz.

 

 • Kardeş İndirimi

 • %10

  Her kardeşe
 • Arkadaş Önerme: %10 *
 • Erken Kayıt: %5-10 **
 • 3 Aylık Peşin Ödeme: %2,5
 • 6 Aylık Peşin Ödeme: %5,0
 • 9 Aylık Peşin Ödeme: %7,5
 • 12 Aylık Peşin Ödeme: %10,0
 • 2.Çocuk İndirimi

 • %10

  Eski öğrencilerimizin kardeşlerine
 • Arkadaş Önerme: %10 *
 • Erken Kayıt: %5-10 **
 • 3 Aylık Peşin Ödeme: %2,5
 • 6 Aylık Peşin Ödeme: %5,0
 • 9 Aylık Peşin Ödeme: %7,5
 • 12 Aylık Peşin Ödeme: %10,0
 • Grup İndirimi

 • %10-%13

  İlk 3 ay ****
 • Arkadaş Önerme: %10 *
 • Erken Kayıt: %5-10 **
 • 3 Aylık Peşin Ödeme: %2,5
 • 6 Aylık Peşin Ödeme: %5,0
 • 9 Aylık Peşin Ödeme: %7,5
 • 12 Aylık Peşin Ödeme: %10,0
 • GBA Çalışanı İndirimi

 • %10

  Halen okulumuzda çalışanlara
 • Arkadaş Önerme: %10 *
 • Erken Kayıt: %5-10 **
 • 3 Aylık Peşin Ödeme: %2,5
 • 6 Aylık Peşin Ödeme: %5,0
 • 9 Aylık Peşin Ödeme: %7,5
 • 12 Aylık Peşin Ödeme: %10,0
 
* Mevcut velilerimizin tavsiyesi ile kayıt yaptıran veliler içindir. Sadece ilk ay, hem tavsiye eden mevcut, hem de kayıt yaptıran yeni veliye uygulanır.
** 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için, 31.05.2017 tarihine kadar yapılan kayıtlar için geçerli ilave indirim. 31.05.2017 tarihinden sonra KESİNLİKLE uygulanmayacaktır.
*** Eğitimci Anne-Baba indirimi, eğitimci olarak çalışmaya devam eden veliler içindir. Çalıştıkları kurumdan bir belge getirmeleri istenecektir.
**** Sadece ilk kez kayıt yaptıran ve grup halinde başvuranlar için uygulanır.

Heyecanımız

Haber Bloğu

İşimize Yansıyor

Heyecanlı ve işini seven bir ekibimiz var ve bu heyecan etkinliklerimize, dolayısıyla öğrencilerimize de yansıyor. İşte size bunlardan sadece birkaç örnek. Daha fazlası Facebook ve Google+ sayfalarımızda.

Geçtiğimiz haftalarda, FasTracKids dersimizde sayılar ve şekiller konusunu işledik. Öncelikle öğrencilerimiz, öğrenme istasyonumuzda karışık olarak verilen sayılar ve şekilleri uygun olarak düzenlediler. Ardından sıra ile daire, oval, dikdörtgen, kare ve üçgen şekillerini tanıdılar. Tanıdıkları her şekli sınıfta bulmaya çalıştılar ve bu şekiller ile ilgili çeşitli etkinlikler (fiziksel ve el işi gibi.) yaptılar. Böylelikle bol aktiviteli ve eğlenceli bir dersi tamamlamış olduk.

 

Geçtiğimiz aylarda yaptığımız proje çalışmamızda, öğrencilerimiz evde iki hafta boyunca her akşam ailelerinin okuduğu bir hikaye kitabını dinlediler ve kitapları incelediler. Böylelikle kitap okuma alışkanlıkları biraz daha pekişmiş oldu ve bu çalışmanın sonucunda "Kitap Kurdu Belgesi" almaya hak kazandılar. Çalışmayı tamamlayan tüm veli ve öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyoruz.

 

5. Geleneksel Nohutlu/Tavuklu Pilav Günümüz çok büyük katılımla ve coşkuyla geçti. Okulumuzun eski öğrencilerinin buluştuğu etkinliğimizde, okullarını ve arkadaşlarını özleyen öğrencilerimizin kaynaşması ve mutlulukları görülmeye değerdi. Pilavlarımızı yedikten sonra, öğretmenlerimizin hazırladıkları, öğrencilerimizle velilerinin yarıştıkları ödüllü oyunlarımız inanılmaz çekişmeli ve keyifliydi. Katılan tüm veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. İyi ki yollarımız sizlerle kesişmiş. Sizleri gördük, çoook mutlu olduk. Seneye görüşmek üzere... :)

 

Geçtiğimiz haftalarda Fastrack English dersimizde 4 yaş grubuyla "Şekiller"i öğrenirken, bir etkinlik yaparak bilgilerimizi pekiştirmek istedik. Çocuklarımızın akıllı tahtamızın yardımıyla öğrendikleri şekillerle bir palyaço yapmak istedik. Farklı boyutlardaki üçgenler ve dairelerle hiç yoktan bir palyaço yapmak, öğrencilerimizin çok hoşuna gitti. Bu aktivite sayesinde öğrencilerimiz yaratıcılıklarını kullanarak kendi sanat eserlerini oluşturdular ve eserlerinin karşısına geçip keyifle izlediler.

 

Havaların ısınması ile öğrencilerimizle beraber hayvanat bahçesine gezi düzenledik. Hayvanat bahçesindeki hayvanların bulunduğu kafesleri gezdik ve hayvanlarla ilgili bilgiler edindik. Daha sonra evden hazırladığımız lezzetli yiyecekleri yiyerek piknik yaptık. Pikniğimizin ardından hayvanat bahçesindeki parkta eğlenceli oyunlar oynadık ve keyifli bir gezimizi daha sonlandırdık.

 

Bu ay düzenlediğimiz partimizin konsepti "Taraftarlar" idi. "Taraftarlar Partimiz" için tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz getirdikleri, tuttukları takımın formalarını giyerek ve aksesuarlarını takarak okulumuzun bahçesinde bir araya geldik. Hareketli şarkılar ve takımlarımızın marşları eşliğinde bol bol dans ettik ve çok eğlendik.

 

Sanki Her Tarafta Var Bir Düğün Çünkü En şerefli En Mutlu Gün Bugün 23 Nisan Hep Neşeyle Doluyor İnsan... Coşkusuyla, neşesiyle, birliğiyle, kardeşliğiyle Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün miniklerimize armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı okulumuzda büyük bir heyecan ile kutladık. Törenimizde arkadaşlarımızın yaptığı dans gösterileriyle hem eğlendik hemde duygusal anlar yaşadık. Törenimizin sonunda barış ve kardeşlik dileklerimizi tüm Dünya'ya ulaştırması için rengarenk balonlarımızı gökyüzüne bıraktık ve müzikler eşliğinde dans ederek kutlamamızı tamamladık.

 

Geçtiğimiz haftalarda Bilgeler Seramıza marul fideleri diktik. Fidelerin önce köklerini ve yapraklarını inceledik. Kökleri, açtığımız çukurların içine girecek şekilde yerleştirip marullarımızı diktik. İlk suları olan can sularını verdik büyümesini bekliyoruz. Marullarımız büyüyünce afiyetle salatalarımıza katacağız.

 
Tüm Haberler

 

0242 323 08 08

Pazartesi-Cuma 08:30-18:00 ve Cumartesi 09:00-13:00 saatleri arasında arayabilirsiniz

VE ŞİMDİ

BİZE ULAŞIN

TAM ZAMANI

Çağlayan Mah., 2053 Sok., No:6, 07230, Muratpaşa, Antalya, Türkiye
Google Haritalarda Görüntüle

Kafanıza takılan herhangi bir şey mi var? Bizimle iletişime geçin, beklediğiniz yanıtı verelim.

Güvenlik Kodu